O nás

V zahraničí, ale v poslednej dobe už aj na Slovensku najmä v známych reštauráciách, ale aj reprezentačných priestoroch pribúdajú v rámci interiérov zelené steny- green wall. Ide o netradičný  spôsob pestovania kvetov na stene, vo vertikálnej polohe, pričom je zabezpečené automatické, prípadne samo-zavlažovanie nielen v horizontálnom, ale aj vertikálnom smere.
 
Cieľom internetového obchodu petal je priniesť do slovenských interiérov nový spôsob  pestovania kvetov, pričom výsledkom je zelená stena- obraz na stene zo živých kvetov,  pričom si ho môžete vytvoriť doma sami.
Výhody pestovania kvetov na stene za pomoci modulov FlowallLa Brique Verte:
 
  • Jednoduché, nie príliš časté zavlažovanie- moduly sú samozavlažovacie vo vodorovnom, aj zvyslom smere, nie je potrebné každý kvet zavlažovať samostatne, podľa podmienok je možné zavlažovať raz do týždňa, možno ešte menej často
  • Nezaberajú miesto v priestore- umiestnenie na stenu je vhodné aj do menších priestorov
  • Originálnosť, kvetinové puzzle, pestrosť a zaujímavosť-  to je len pár názvov pre charakteristiku,  môžete pestovať viacero kvetov v jednom module, paneli, kvetináči ( vytvoríte  kvetinový  obraz) a tieto spájať  do väčších celkov, až zelených, kvetinových  stien
 
  • Čistička vzduchu- v tlači sa objavil článok z výskumu čistenia vzduchu na vesmírnych staniciach  NASA,  z ktorého vyplynulo, že mnoho bežných domácich a kvitnúcich črepníkových rastlín eliminuje významné množstvá škodlivých vzdušných plynov. Rastliny pomáhajú dostatočne v odstraňovaní znečistenia vzduchu na to, aby sme ich vnímali o čosi viac, než len ako atraktívny doplnok vnútorného prostredia domácností a kancelárií.
  • Urob si sám(DIY)- ako som už vyššie uviedla, po zakúpení modulov si môže sami vytvoriť zelenú kvetinovú stenu, kvetinový obraz, inštalácia, ani následná starostlivosť o rastliny  nie je zložitá.

Lietajúce kvetináče  od Boskke vzdorujúce gravitácii, prevrátené hore nohami predstavujú nový prvok v pestovaní  kvetov. Vďaka nim budete mať v interiéri bežné kvety v neobyčajných, až fascinujúcich  tvaroch.  A pritom starostlivosť o ne je taká jednoduchá!